Przejdź do treści

Zapraszamy do naszego nowego sklepu Internetowego IT Sławno!

Strona główna » Blog » Dlaczego warto mieć monitoring w domu

Dlaczego warto mieć monitoring w domu

Monitoring zewnętrzny i wewnętrzny to skuteczne narzędzie ochrony oraz nadzoru, na które decyduje się coraz więcej osób. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji należy najpierw określić jaki typ kamer nas interesuje oraz ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na całą instalację, warto znać plusy płynące z takiej inwestycji. W poniższym artykule postaram się państwu podsumować parę najważniejszych zagadnień i odpowiedzieć w paru punktach na pytanie „Dlaczego warto mieć monitoring w domu”.

Zalety posiadania monitoringu

Główne zalety dotyczą rejestrowania przestępstw lub wykroczeń popełnionych w obrębie naszego domu oraz skutecznego odstraszania potencjalnych złodziei. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że zdarzają się przestępcy, których nie odstrasza monitoring, nie można jednak zaprzeczyć, że nawet w takiej sytuacji monitoring jest bardzo skuteczną pomocą. Nagranie z włamania lub innego przestępstwa jest bardzo ogromną pomocą w identyfikacji i złapaniu delikwenta. Jednak sam widok kamer potrafi odstraszyć na tyle że potencjalny włamywacz zastanowi się 2 razy zanim postanowi wtargnąć na monitorowaną posesje.

Bezpieczeństwo dzieci. Jak wie każdy doświadczony rodzic, chwila nieuwagi to wystarczająco dużo czasu, by nasze dzieci zdążyły spełnić swoje fantazje. Zastosowanie kamer może być w pewnym stopniu pomocą w obserwowaniu tego, co robią nasze dzieci na terenie ogrodu i weryfikować fakt czy na pewno znajdują się w dozwolonych dla siebie miejscach.

Czasem popadamy w różnego rodzaju starcia, konflikty z innymi mieszkańcami osiedla lub okolic. Gdy dojdzie do takich sytuacji, mogą oni próbować dokonywania szkód na naszym terenie. Kamery pomogą w identyfikacji tożsamości intruza i skutecznie wyegzekwować odszkodowanie w razie, gdyby taka osoba naraziła nas na straty.

Monitoring zewnętrzny lub wewnętrzny jest świetnym pomysłem w przypadku mieszkania z osobą starszą. W przypadku jej zasłabnięcia dowiemy się o tym znacznie szybciej, co zdecydowanie przyspieszy czas reakcji i podniesie szanse na uratowanie życia. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się kamery zainstalowane wewnątrz domu.

Podniesienie bezpieczeństwa w okolicy. Sąsiedzi mogą pójść za naszym przykładem i również zainstalują na swoich posesjach kamery. Warto informować zaufane osoby z otoczenia o zastosowanych u siebie rozwiązaniach i zachęcać do skorzystania z nich, gdyż może to mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo waszego otoczenia.

Warto inwestować w monitoring

Powyższe korzyści z posiadania monitoringu są wystarczająco mocnymi argumentami za tym, by w takowy zainwestować.
Podsumowując zalety, które dają nam ww. systemy:

  1. Ochrona przed kradzieżą
  2. Podgląd na posesje z dowolnego miejsca na ziemi
  3. Ochrona bliskich nam osób
  4. Zmniejszenie przestępczości w najbliższej okolicy
  5. Spokój, który zapewnia nam posiadana wiedza o tym co dzieje się na terenie posesji 😊

Jeśli nie wiesz jeszcze, gdzie się zgłosić, aby zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, wystarczy zadzwonić.

Monitoring wizyjny, elektroniczny nadzór osób starszych oraz systemy alarmowe to jedynie przykłady dostępnych instalacji. Gwarantujemy szeroki wybór sprzętu idealnego dla Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *