Przejdź do treści

Zapraszamy do naszego nowego sklepu Internetowego IT Sławno!

Strona główna » Blog » Jakie są rodzaje kamer bezpieczeństwa i która z nich jest odpowiednia dla mojego domu lub firmy?

Jakie są rodzaje kamer bezpieczeństwa i która z nich jest odpowiednia dla mojego domu lub firmy?

Istnieje wiele możliwości — rynek naprawdę eksplodował w ciągu ostatnich kilku lat, pojawiły się oferty wielu firm zajmujących się bezpieczeństwem i technologią CCTV, którym zależy na twoim bezpieczeństwie. Wybierając kamery do swojej firmy lub domu, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, takich jak sposób oraz miejsce instalacji, sposób jej zasilania, trwałości, rozdzielczość oraz jakiego rodzaju zabezpieczenia szukasz.

Możesz wybierać spośród przewodowych lub bezprzewodowych systemów CCTV

Kamery przewodowe, które są dostępne zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej łączą się z centralnym rejestratorem za pomocą kabli. Kamery te nie muszą być podłączane do gniazdka elektrycznego, ponieważ są zasilane przez połączenie kabla z rejestratorem lub switchem POE. Takie połączenie sprawia, że wyglądają ładniej, ale często wymagają profesjonalnej instalacji. Ponieważ nie polegają na zasilaniu bateryjnym ani Wi-Fi, kamery przewodowe mogą zapewniać ciągłe bezawaryjne nagrywanie. Systemy CCTV są bardziej powszechne w firmowych systemach bezpieczeństwa, ale coraz więcej ludzi decyduje się na montaż monitoringu na terenie prywatnej posesji.

Kamery bezprzewodowe mają nieco mylącą nazwę: nie mają kabla, który łączy się z urządzeniem nagrywającym, ale w większości przypadków muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego wewnątrz lub na zewnątrz. Kamery bezprzewodowe przechowują nagranie na karcie pamięci zamontowanej wewnątrz urządzenia lub łączą się z serwerem w chmurze przez Wi-Fi. Ponieważ te kamery są podłączone, nie trzeba się martwić o zasilanie i, podobnie jak kamery przewodowe, można je ustawić tak, aby nagrywały ciągły obraz.
Istnieje pewna gama urządzeń całkowicie bezprzewodowych, posiadają one wbudowany akumulator, który musi być ładowany co parę tygodni, ewentualnie do takiego rozwiązania można dodatkowo zamontować mały panel fotowoltaiczny mający za zadanie doładowywać akumulator kamery. Przy takim rozwiązaniu zalecana jest inna konfiguracja urządzenia, automatyczne włączanie przy wykrywanym ruchu, aby znacząco zmniejszyć pobór energii przez co wydłużyć prace urządzenia na 1 cyklu ładowania.

Wewnętrzne i zewnętrze urządzenia CCTV

Główna różnica między kamerami wewnętrznymi i zewnętrznymi polega na tym, że kamery zewnętrzne są zbudowane tak, aby wytrzymały warunki atmosferyczne, kamery wewnętrzne które zostają zamontowane na zewnątrz budynku (nawet pod wiatą) nie wytrzymają długiej pracy, gdyż nie są stworzone do wytrzymywania skrajnych temperatur i wilgotności powietrza.
Większość kamer bezpieczeństwa ma podobne funkcje i możliwości. Można je skonfigurować tak, aby nagrywały po wykryciu ruchu lub w sposób ciągły. Główną różnicą między kamerami wewnętrznymi i zewnętrznymi jest odporność na warunki atmosferyczne, muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać wodę napędzaną wiatrem, skrajnie wysokie i niskie temperatury a także zainteresowanie owadów i ptaków. Ponadto kamery zewnętrzne muszą być wykonane z materiału, który będzie odporny na próby rozbicia ich przez włamywacza próbującego rozbić ją za pomocą kamieni, kijów i innych przedmiotów. Często zawierają syreny alarmowe mające za zadanie odstraszenie potencjalnych włamywaczy.

Kamery zewnętrze mogą być również wyposażone w reflektory światła białego które w jeszcze większym stopniu odstraszą osoby zainteresowane wtargnięciem na naszą posesje a dodatkowo zdecydowanie polepszą jakość nagranego materiału. Chociaż nasze systemy bezpieczeństwa projektujemy tak aby wyłapywały osoby sprawiające kłopoty na gorącym uczynku, jeszcze lepiej jest, gdy funkcje kamery mogą przede wszystkim zapobiegać przestępstwom.

Dzwonki wideo i wideo-domofony przeważnie mają wbudowaną kamerę bezpieczeństwa.

Dzięki łatwej instalacji i prostemu interfejsowi, dzwonki wideo to szybki i łatwy sposób na dodanie kamery bezpieczeństwa do państwa domu bez konieczności wchodzenia po drabinie. Kamery dzwonkowe posiadają szerokokątny obiektyw zintegrowany z funkcją dzwonka do drzwi lub domofonu i zapewniają wyraźny widok przedniego stopnia i podwórka po uruchomieniu przez czujnik ruchu lub za pomocą telefonu komórkowego. Wiele z tych urządzeń umożliwia interakcję z osobami na Twojej posesji (możesz rozmawiać z gośćmi przez kamerę wideo-domofonu), niezależnie od tego, czy jesteś w domu.

Właściwa kamera bezpieczeństwa do Twojego domu zależy od Twoich potrzeb i pożądanego poziomu ochrony.

Kompleksowy system bezpieczeństwa będzie składał się z kombinacji elementów, a kilka rodzajów kamer monitorujących stanowi istotną część tego pakietu. Muszą się państwo zdecydować jakiego poziomu ochrony potrzebuje wasza posesja. Wielu dbających o bezpieczeństwo najemców i właścicieli domów decyduje się na zastosowanie kilku kamer wewnętrznych skoncentrowanych na obszarach ogólnych lub wejściach, można je łączyć z kamerami zewnętrznymi, które obejmują podwórko, drzwi garażowe, podjazd i wejście frontowe. Kamery bezpieczeństwa są dostępne w pakietach, które kosztują mniej niż kupowanie kamer pojedynczo, a państwo sami mogą zdecydować, czy chcą montować system samodzielnie czy zlecić montaż profesjonalnej firmie zajmującej się takimi rozwiązaniami.

Jeśli masz małą firmę w swoim domu, ważne jest, aby pamiętać, że ubezpieczenie domu na ogół nie pokryje strat firmy. Rozważenie oddzielnych polis ubezpieczeniowych na pokrycie strat spowodowanych pożarem lub uszkodzeniem ma sens, ale dobrym planem jest rozważenie systemu bezpieczeństwa, aby mieć oko na to, co robią pracownicy lub uchwycić lepsze nagrania kradzieży lub uszkodzenia sprzętu będącego własnością firmy. Obecność kamer i innych systemów bezpieczeństwa może obniżyć koszty ubezpieczenia, ponieważ firmy ubezpieczeniowe doceniają zmniejszenie ryzyka, jakie zapewniają najlepsze systemy bezpieczeństwa w państwa domu.

Ale co najważniejsze, dobrze przemyślana kamera i system bezpieczeństwa ochronią Ciebie, Twoją
rodzinę i Twoją własność przed złośliwymi szkodami i zapewnią Ci spokój ducha.

Chroń swój dom i rodzinę za pomocą najwyższej klasy systemów bezpieczeństwa. Profesjonalnie zainstalowane systemy nie tylko ostrzegają o zagrożeniach – pomagają im zarówno zapobiegać, jak i odstraszać.

Jeśli nie wiesz jeszcze, gdzie się zgłosić, aby zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, wystarczy zadzwonić a my zajmiemy się resztą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *